Hızlı Erişim

İLAHİYAT FAKÜLTESİ

ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI I DERSİNİ ALACAK SON SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

Kıymetli öğrenciler,

Daha önce 4.sınıf 8.yarıyılda (bahar dönemi) alınan ''Öğretmenlik Uygulaması'' dersi, 2018 ve sonrası girişli öğrencilerimiz için 4.sınıf yedinci (güz) ve sekizinci (bahar) dönemde olmak üzere Öğretmenlik Uygulaması I ve Öğretmenlik Uygulaması II şeklinde 2 dönem halinde yapılacaktır. Bu konuyla ilgili müfredat hazırlığımız devam etmektedir. Son sınıf veya mezuniyet aşamasına gelen öğrencilerimizden Öğretmenlik Uygulaması I (güz dönemi) dersini almak isteyenler ekteki dilekçeyi eksiksiz doldurarak dördüncü sınıf danışman hocasına (Arş. Gör. Berat Eşgi) mail yoluyla veya elden teslim etmelidir. Dilekçe vermeyen öğrencilerimiz, Öğretmenlik Uygulaması I dersini bu dönem almamış kabul edilecektir. Konunun önemi ve aciliyetine binaen, ilgili dersi almak isteyen öğrencilerimiz 5 Eylül Pazar gününe kadar ilgili formu (bkz. VII.dipnot) doldurup imzalayarak göndermelidir. 

...

NOTLAR

I.2018'den önce fakültemize kayıt yaptırmış öğrencilerimiz Öğretmenlik Uygulaması dersini eski müfredatta olduğu gibi sadece 8.yarıyıl bahar döneminde alacaklardır. Yukarıda ifade edilen gelişmelere tâbi değildirler

II.2018 sonrasında kayıt yaptırmış olan birinci, ikinci ve üçüncü sınıf öğrencilerimizin Öğretmenlik Uygulaması I dersini almaları gerekmemektedir. Söz konusu dersi dördüncü sınıfta alacaklardır.

III.2018 ve sonrasında yatay geçiş ile fakültemize kayıt yaptıran ve şu anda son sınıfta olan öğrencilerimiz de Öğretmenlik Uygulaması I dersine başvurabilirler.

IV.Fakültemize bu sene özel öğrenci olarak başvuran son sınıf öğrencileri de Öğretmenlik Uygulaması I dersini almalıdırlar.

V. Öğrencilerimiz ilgili formu eksiksiz doldurmalı ve özellikle iletişim bilgileriyle ilgili kısımları boş bırakmamalıdır.

VI.İlgili dilekçelere göre fakülte kurulumuz öğrencilerimizin staj yapacağı okulları belirleyecektir. Öğrenci staj listesi önümüzdeki hafta fakülte sitemizde yayınlanacaktır. 

VII.Dilekçeye ulaşmak için tıklayınız.

 


Eklenme Tarihi : 01-09-2021 22:13:17